Roztocze 2020

PL_Tanew_1Roztocze

Zamość – Krasnobród – Radecznica – Szczebrzeszyn – Przemyśl – Jarosław
od 27.04.2020 do 01.05.2020 r.

dzień 1 – wyjazd  po mszy św. o godzinie  05.00. Przejazd przez Łódź – Radom – Lublin do Ruszowa gdzie w  „Olejarni Świątecznej” zobaczymy pokaz tłoczenia z możliwością jego zakupu. Po czasie wolnym przejazd do hotelu w miejscowości Susiec. Zakwaterowanie – obiadokolacja  – nocleg

dzień 2 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie ; Krasnobród – Sanktuarium Maryjne fundacji Marysieńki Sobieskiej po mszy sw. i zwiedzaniu przejazd do Zamościa Prochownia – Katedra z mauzoleum Zamoyskich – starówka z pałacem. Po czasie wolnym przejazd do Radecznicy gdzie 08.05.1664 r. objawił się św. Antoni z Padwy mieszkańcowi wioski. Po zwiedzaniu przejazd do  Szczebrzeszyna z pomnikiem chrząszcza. Po zwiedzaniu przejazd do Zwierzyńca – barokowy kościół na wyspie, obiekty po ordynackie – pomnik szarańczy – stary browar z 1806 roku. Powrót do hotelu – obiadokolacja (basen, sauna) – nocleg.

dzień 3 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie; Tomaszów Lubelski – kościół modrzewiowy pw. Zwiastowania NMP msza św. – przejazd do Cerkwi Greckokatolickiej w miejscowości Hrebenne, następnie przejedziemy do Siedlisk, gdzie pospacerujemy aleją igliczni trójciernistej, skamieniałych drzew, gorejący piasek z licznymi kapliczkami na źródlisku św. Mikołaja. Po czasie wolnym przejazd do rezerwatu przyrody Rebizanty „Szumy na Tanwi” spacer (na krótkim odcinku rzeki 24 wodospady). Powrót do hotelu – obiadokolacja przy muzyce – nocleg.

dzień 4 – po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem do Zapałowa. Po mszy św. przejazd do Przemyślana, zwiedzanie miasta – Kopiec Tatarski – Zamek Kazimierzowski – Katedra rzymskokatolicka – Katedra Greckokatolicka – Rynek Staromiejski. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd do Jarosławia – zwiedzanie starówki – Cerkwi Greckokatolickiej ze słynną ikoną Matki Boskiej Bramy Miłosierdzia. Powrót do hotelu – obiadokolacja – czas wolny (basen, sauna) – nocleg.

dzień 5 – po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Zwolenia, gdzie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jest pochowany Jan Kochanowski. Po mszy św.,  zwiedzaniu oraz obiedzie udamy się w drogę powrotną do Poznania. Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena 980 zł.

 Świadczenia ; przejazd autokarem (barek, video, klimatyzacja, wc)

zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką

wyżywienie – śniadania – obiadokolacje – obiad w drodze powrotnej

wstępy do zwiedzanych obiektów

przewodnik miejscowy

ubezpieczenie

wieczór przy muzyce