Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

08.12.2019

1.      W okresie Adwentu zapraszam całe rodziny na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W tym roku poznamy postać Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Przynosimy lampiony, świece. Dzieci robiąc dobre uczynki przynoszą do kaplicy serduszka na sznurku, aby wypełnić nasze drzewko adwentowe, a pod koniec każdej Mszy losowanie na jeden dzień figurki Matki Bożej – w tym roku przywieziona przez ojca misjonarza z Rwandy.

W soboty Adwentu Roraty dla dorosłych o 7.30. Świece, kadzidło, śpiew scholii dorosłych, po roratach spotkanie przy dobrej kawie i świeżej drożdżówce.

Po każdej Mszy św. na stoisku Caritas obok kaplicy można nabyć: lampiony dla dzieci na Roraty, wieńce Adwentowe, świece Caritas, bombki cegiełki na inwestycje parafialne – w tym roku kolor szampański oraz opłatki – paczka 2 małe i 3 duże w tym jeden duży kolorowy.

2.     Przy wieńcu adwentowym przed amboną propozycjami prezentów na Boże Narodzenie dla kilku dzieci z naszej parafii oraz kilka osób starszych którzy potrzebują pomocy. Prezenty można przynosić każdego dnia po Mszy św. wieczornej, po Mszach niedzielnych lub do biura parafialnego we wtorek. Wszystko proszę dostarczyć do 12 grudnia.

3.     W poniedziałek Roraty o 18.30 wraz z poświęceniem medalików dzieci I komunijnych i wczesnokomunijnych. Msza św. będzie odprawiana w intencji Róż Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci.

4.     W środę o 19.15 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych.

5.     W czwartek próba scholii osób dorosłych o 19.15.

6.     W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu

7.     W piątek Oazy dzieci Bożych o 17.30, natomiast na Oazę młodzieży zapraszam na Msze św. i spotkanie po Mszy.

8.      W sobotę w ramach zbiórki turniej tenisa stołowego w Kamionkach przy ul. Grabowej o 10.00.

9.      Próba zespołu muzycznego dziecięco – młodzieżowego w niedziele o 10.45 przed Mszą św.

10.    Polecam prasę katolicką – Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Dla dzieci Mały Przewodnik i Mały Gość. Słowo na każdy dzień. Ziarenko.  Książki o dr. Wandzie Błeńskiej. Są też kalendarzyki z informatorem naszej Archidiecezji.

11.    Odwiedziny duszpasterskie tzw. Kolęda od 7 stycznia w Szczytnikach. W domach pojawią się Zaproszenia na kolędę, rodzina lub osoba, która pragnie kolędy, przynosi do kaplicy do 25 grudnia wypełnione zaproszenie. Z zaproszeń powstanie trasa kolędowa którą opublikuję na stornie internetowej po świętach.

12.    Zapraszam na pielgrzymkę: Zamość – Krasnobród – Szczebrzeszyn – Przemyśl – Jarosław od 27.04.-01.05.2020.

Dla dzieci wyjazd od 6-11.07.2020 do Trzciela zakwaterowanie w ośrodku Rancho Colorado. W programie gry, zabawy, kąpiele, dla chętnych jazda konna, Międzyrzecki Rejon Umocniony zwiedzanie bunkrów, Zielona Góra, Sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku. Szczegóły na stornie internetowej. 

mb

Kliknij TUTAJ: Parafia na Facebooku