Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela zwykła
20.09.2020

1.     W tym tygodniu z racji pielgrzymki na Roztocze Msza św. tylko w piątek o 18.30. Wracamy też do Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek o 17.30. Zapraszam na indywidualną rozmowę z Chrystusem.

2.     Biuro parafialne czynne we wtorek 19.00-20.00.

3.     W sobotę nie ma zbiórki ministrantów.

4.     Dziękuję za ofiary na rzecz parafii. Daninę można składać w kopercie do skarbony. Można je przekazywać także przez przelew na konto: 25 1020 4027 0000 1702 1142 9729. Można przekazać także darowiznę: Darowizny na cele kultu religijnego odliczamy od podstawy opodatkowania, którą jest kwota dochodu. Kwota, jaką odliczamy, nie może być wyższa niż 6% naszego dochodu.

5.     Można zapisywać dzieci do wczesnej Komunii św., która odbędzie się w Wielki czwartek.

6.     Rodziców dzieci I komunijnych z klas III którzy pragną posłać dziecko do I komunii proszę o zabranie deklaracji i dostarczenie wypełnionej do końca września.

7.     Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki. Dla dzieci Mały przewodnik i Ziarenko.

8.     Budowa kościoła – trwają prace projektowe. Jest wizualizacja – na ulotkach i w Internecie.  Ważną sprawą jest także parking, który jest oczywiście uwzględniony w całym projekcie.

9.     Zmiana w terminach Chrztu świętego – odbywać będą się tak jak dotychczas w IV niedziele miesiąca, natomiast w II sobotę miesiąca będzie dodatkowa Msza o godz. 16.00.

10.   Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Bogumiłę Majchrzak ze Szczytnik. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek


KOMUNIKAT

w sprawie

Regionalnego Punktu Konsultacyjnego w Poznaniu

     Kościół w Polsce podejmuje kolejne inicjatywy, by przyjść z pomocą osobom dotkniętym przemocą seksualną. Jedną z nich jest powstanie w Poznaniu Regionalnego Punktu Konsultacyjnego dla osób zranionych w środowisku kościelnym. Ośrodek ten został powołany do istnienia przez Archidiecezję Poznańską przy współudziale Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Punkt będzie do dyspozycji osób pełnoletnich z regionu zachodniej i północnozachodniej Polski.

Odpowiednio przeszkoleni konsultanci, głównie świeccy, będą gotowi przyjąć i z szacunkiem wysłuchać każdą osobę, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych dla danej sytuacji działań. Będą też udzielali pomocy w nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, psychologiem lub duszpasterzem, w zależności od potrzeb i oczekiwań.

Udzielenie wsparcia i pomocy będzie podejmowane z poszanowaniem godności oraz z zachowaniem dyskrecji. Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub uczynić to telefonicznie.

Tworzenie punktu konsultacyjnego poprzedzone zostało profesjonalnym przygotowaniem, w które włączyło się Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie. Funkcjonowanie punktu jest realizowane przy finansowym wsparciu Fundacji św. Józefa.

Regionalny punkt konsultacyjny ma swoją siedzibę w Poznaniu przy ul. Wieżowej 5. Dyżury odbywają się w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00 – począwszy od 16 września br.

Telefon: 693 700 645

Adres mailowy: punkt.konsultacyjny@archpoznan.pl

Więcej informacji: www.archpoznan.pl/pl/punkt-konsultacyjny

Osoby, które potrzebują wsparcia w tej materii, zapraszamy do Regionalnego Punktu Konsultacyjnego w Poznaniu.

Biskup Damian Bryl

Wikariusz Generalny


Projekt kościoła

2 1 3 4 5 6Budowę można wesprzeć poprzez ofiarę składaną w niedzielę i święta, a także przelewem na konto bankowe naszej parafii: 25 1020 4027 0000 1702 1142 9729

Projekt kościoła

Kliknij TUTAJ: Parafia na Facebooku