Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

10.12.2017

966 (2)

Kliknij TUTAJ: Parafia na Facebooku

 1. Przeżywamy Adwent czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

Po Mszach św. grupa Caritas będzie rozprowadzała wieńce Adwentowe. Kalendarze parafialne – będą tam zaznaczone wszystkie ważne daty związane z naszą parafią oraz fotografie etapów budowy naszej kaplicy. Świece Caritas na stół wigilijny, opłatki, bombki ze wzorem naszej kaplicy – inny kolor, lampiony dla dzieci na roraty.

Dochód przeznaczony będzie na budowę prezbiterium w kaplicy i lampy zewnętrzne na elewacji.

Roraty od poniedziałku do piątku godz. 18.00. Tematem Rorat jest postać św. Józefa.

Jest też choinka z serduszkami – można zabrać i do przyszłej niedzieli przynieść prezent dla danego dziecka lub seniora z naszej parafii. Prośba aby rzeczy były nowe. Jest też kosz w naszej kaplicy i w Dino w Kamionkach – z zebranej żywności zrobimy paczki dla najbardziej potrzebujących.

 1. W środę spotkanie rodziców dzieci I komunijnych.
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania w grudniu w ramach Rorat – każdy kandydat przychodzi na Roraty i otrzymuje obrazek.
 3. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. Spotkanie Oazy po Mszy wieczornej.

Chciałbym zaprosić dzieci od klasy 3 szkoły podstawowej oraz po wczesnej Komunii św. na spotkania Oazy Dzieci Bożych w salce w piątki o 17.30. I spotkanie w ten piątek – rozdajemy ulotki.

 1. W sobotę zbiórka ministrantów i kandydatów oraz próba zespołu o 10.00.
 2. Polecam prasę katolicką – Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Dla dzieci Mały Przewodnik (dziś z pięknym filmem: Historia ukryta w czekoladzie, cena 8,90) i Mały gość. Dla wszystkich dzieci Ziarenko. Miesięcznik Tak rodzinie i Słowo na każdy dzień.
 3. Pielgrzymka do Wilna i Suwalszczyzny: 30.04-04.05.2018 – długi weekend majowy. Program (kartka). Zapisy wraz z przedpłatą 100 zł w zakrystii i biurze parafialnym. Zapraszam całe rodziny na ten wyjazd. Szczegóły na www. w Aktualnościach.
 4. Pragnę przypomnieć, iż od października do marca jest dodatkowa Msza św. w niedzielę o 12.45 – z wyjątkiem 24 grudnia (wtedy nie będzie tej Mszy).
 5. Spowiedź przed świętami będzie w poniedziałek 18 grudnia do południa od 9.00-10.00
  i wieczorem od 19.00-20.30. Proszę, aby nie odkładać spowiedzi do IV niedzieli Adwentu.
 6. Odwiedziny duszpasterskie tzw. Kolęda w styczniu będzie w Kamionkach – te ulice które nie miały w styczniu tego roku.
 7. W biurze parafialnym można zamawiać intencje na nowy rok.