Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16.06.2019

1.      W ubiegłym tygodniu członkowie Stowarzyszenia Hospicjum w Środzie Wielkopolskiej zebrali na budowę 3266 zł. W ich imieniu bardzo dziękuję za te ofiary.

2.      Nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną.

3.      W poniedziałek zbiórka ministrantów o 18.00.

4.      Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w poniedziałek o 18.00

5.      W poniedziałek o 18.30 próba kandydatów do Bierzmowania klas 8. Proszę o przyniesienie zaległych Aktów Chrztu, wybranego imienia oraz podanie świadka bierzmowania (osoba dorosła po Bierzmowaniu). Po próbie spowiedź święta dla kandydatów. Bierzmowanie we wtorek na Mszy św. o godz. 17.00. Sakramentu udzieli ks. Arcybiskup.

6.      Biuro parafialne we wtorek nieczynne.

7.      W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 8.00 i 10.00 w kaplicy. Po Mszy o 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy w stronę Szczytnik: ul. Mostową, Jeziorną i Szczelinka. O ustawienie ołtarzy i niesienie baldachimu:

  1. Rodziców dzieci wczesnokomunijnych,
  2. Rodziców dzieci I komunijnych z Kamionek,
  3. Rodziców dzieci I komunijnych ze Szczytnik i Koninka,
  4. Rodziców Bierzmowanych klas 8.

Szczegóły u mnie po każdej Mszy św. Na uroczystość szczególnie zapraszam dzieci komunijne w albach, dziewczynki sypiące kwiatki. Proszę o udekorowanie wszystkich domów flagami. Zapraszam na Oktawę Bożego Ciała – Msza św. z procesją o 18.30.

8.      Młodzież zapraszam na Paradiso – dni młodzieży naszej diecezji w Gostyniu. Szczegóły na plakacie oraz stornie internetowej. Zainteresowanych proszę o kontakt po Mszy św.

9.      Rodziców dzieci wyjeżdżających do Wisły proszę o dostarczenie kart i pierwszą wpłatę 200 zł. Karta zgłoszenia – Wisła

10.    W dniach 22-24 sierpnia organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę i Łodzi. wyjazd „Szlakiem świętych i błogosławionych po Łodzi’; „Fenomen Łodzi wielokulturowej’. Zapisy w zakrystii oraz biurze parafialnym.

11.    Polecam prasę katolicką Gość niedzielny, Przewodnik katolicki, dla dzieci numery wakacyjne: Mały Gość i Przewodnik, Słowo na każdy dzień.

12.     Dzieciom, młodzieży, nauczycielom życzę dobrego czasu wypoczynku na wakacjach. Nie ma w tym czasie spotkań ministrantów, Oaz.

13.    Dziś po wszystkich Mszach św. poświęcenie pojazdów. Będę stał przy ul. Wilczej i tam święcił. Ministranci będą zbierać ofiary i rozdawać pamiątkowe breloki ze św. Krzysztofem.

14.    Pragnę też poinformować, iż kończymy jedną inwestycję: płot i miejsca dla rowerów przy ul. Mostowej. Natomiast od poniedziałku podejmujemy kolejną inwestycję: zakładamy klimatyzację w salce i kaplicy. Koszt tej inwestycji wynosi 13 tys. zł. Ofiary zebrane przez najbliższe niedziele oraz podczas poświęcenia aut przeznaczone są na ten cel. Myślę, że warto zrealizować i wesprzeć tę inwestycję, dzięki czemu wzrośnie komfort naszej modlitwy.

mb

Kliknij TUTAJ: Parafia na Facebooku