Ogłoszenia parafialne

Niedziela
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16.05.2021

1.      Trwa maj – poświęcony Matce Bożej. Zapraszam od wtorku na Nabożeństwo majowe po każdej Mszy św. wieczornej. Spowiedź święta przed każdą Mszą św. wieczorną. Szczególnie zapraszam rodziców dzieci I komunijnych.

2.      Biuro parafialne czynne we wtorek 19.15-20.

3.      W piątek od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu – podczas adoracji spowiedź.

4.      W sobotę zbiórka ministrantów i kandydatów o 10.00.

5.      Zapraszam na wspólne wielbienie Pana Boga ciszą, modlitwą i śpiewem w sobotę 22 maja po Mszy wieczornej – jest to wigilia Zesłania Ducha Świętego.

6.      Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny.

7.      Informacje i ważne daty dla rodziców dzieci I komunijnych w zakładce Eucharystia.Proszę dokładnie sprawdzić datę i godzinę Mszy. Ofiary na organizację Komunii można wpłacać na konto parafialne.  Dziękuję za „dar ołtarza” dobrowolna ofiara na budowę kościoła zbierana podczas Mszy św. komunijnej.

8.      Bierzmowanie młodzieży klas 8 odbędzie się w nowym terminie tj. 19 czerwca (sobota). Spotkanie dla wszystkich kandydatów w sobotę 29 maja o 10.00.

9.      Polecam prasę: Gość Niedzielny i Przewodnika katolickiego. Mały Gość Niedzielny, Mały Przewodnik. Słowo na każdy dzień. Jest też nowy magazyn TotaTua – szczególnie dla osób, które dokonały zawierzenia i przeżyły lub przeżywają swoje rekolekcje oddanie33.

10. Zapraszam na pielgrzymkę do Libanu we wrześniu – ojczyzna św. Szarbela – Program.

Możliwość uczestnictwa we Mszy św.:

·         bezpośrednio w kaplicy z uwzględnieniem limitu osób wg. rozporządzenia w kaplicy 18 osób oprócz posługujących

·         przed kaplicą

·         pamiętajmy: dystans, dezynfekcja i maseczki. Zachęcam do przyjmowania Komunii św. na rękę

·         można uczestniczyć na parkingu oglądając transmisję w Internecie – cały czas włączona jest transmisja ONLINE z naszej parafii na kanale Youtube; bądź wysłuchać Mszy na falach radiowych – częstotliwość 100 (na zasadzie kina samochodowego) i przystąpić do Komunii św. w trakcie Mszy.

·         Przez cały czas trwania pandemii parafię można wspierać poprzez przelewy na konto bankowe: 25 1020 4027 0000 1702 1142 9729 – przelewy pozwolą na normalne funkcjonowanie parafii, zapłatę rachunków i innych należności. Bardzo dziękuję za zrozumienie i za troskę o naszą wspólnotę.

·         Można wesprzeć parafię także przez ofiary (mogą być anonimowe) w systemie Paypal.


Ofiary na bieżące potrzeby parafii oraz na budowę kościoła można wpłacać za pomocą szybkiej płatności Paypal oraz Paypal.me
Jest to rozwiązanie wygodne i szybkie zwłaszcza teraz w czasie pandemii. Dodatkowo można przelew zrobić anonimowo.

Możliwość wpłaty za pomocą e-składki pod adresem:

 

 

 

 

 

Dla posiadaczy konta w systemie:
0005707_paypalme-payment-method

 

 

 

 

transmisja ONLINE


liban1

liban

LIBAN

Ojczyzna Św. Charbela

22.09.2021 – 30.09.2021 r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – BEJRUT
Przelot na trasie Warszawa – Bejrut (wylot w późnych godzinach wieczornych).

II DZIEŃ – GROTA JEITA – HARISSA – GHAZIRE

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Śniadanie. Wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną – łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko  z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Nocleg.

III DZIEŃ – ANNAYA

Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i klasztorze Św. Maruna w Annaya – grób Św. Charbela. Nocleg.

IV DZIEŃ – QUADISHA – BEKAA KAFRA

Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Nocleg.

V DZIEŃ – BAALBEK

Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara –  słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Nocleg.

VI DZIEŃ – TYR – SYDON – MAGHDOUCHE

Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Nocleg.

VII DZIEŃ – BEJRUT

Zwiedzanie Bejrutu: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, na którym spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Nocleg.

VIII DZIEŃ – ANNAYA – BYBLOS

Powtórne nawiedzenie grobu Św. Charbela w Annaya. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rafki – patronki cierpiących i Św. Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Byblos – spacer po mieście: kościół Św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Wieczór z kulturą libańską. Nocleg.

IX DZIEŃ – BEJRUT – WARSZAWA
Przelot na trasie Bejrut – Warszawa (wylot we wczesnych godzinach porannych).

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

2090 PLN + 820 USD – dla grupy liczącej 20 – 29 osób (+ 1 miejsce gratis + pilot)

2040 PLN + 780 USD – dla grupy liczącej 30 – 39 osób (+ 2 miejsca gratis + pilot)

1990 PLN + 745 USD – dla grupy liczącej min. 40 osób (+ 2 miejsca gratis + pilot)

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Bejrut – Warszawa /PLL LOT/

– 8 noclegów w hotelu 4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 280 USD/

– 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja

– 2 x lunch, 5 x przekąska w ciągu dnia

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika

– opiekę duchową kapłana

– zestawy słuchawkowe tour quide

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

liban2


Projekt kościoła

2 1 3 4 5 6Budowę można wesprzeć poprzez ofiarę składaną w niedzielę i święta, a także przelewem na konto bankowe naszej parafii: 25 1020 4027 0000 1702 1142 9729

Projekt kościoła

Kliknij TUTAJ: Parafia na Facebooku