Ogłoszenia parafialne

Niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa
Króla Wszechświata
22.11.2020

1.      Cały czas włączona jest transmisja ONLINE z naszej parafii na kanale Youtube: transmisja ONLINE

Przez cały czas trwania pandemii parafię można wspierać poprzez przelewy na konto bankowe: 25 1020 4027 0000 1702 1142 9729 – przelewy pozwolą na normalne funkcjonowanie parafii, zapłatę rachunków i innych należności. Bardzo dziękuję za zrozumienie i za troskę o naszą wspólnotę.

Możliwość uczestnictwa we Mszy św. – bezpośrednio w kaplicy i przed nią. Można uczestniczyć na parkingu oglądając transmisję w Internecie i przystąpić do Komunii św. w trakcie Mszy św. Można też w ciągu tygodnia uczestniczyć w Mszy św. o 18.30. Zachęcam, aby nie rezygnować z przeżywania Eucharystii.

2.      W tym tygodniu Msza św. o 18.30 od wtorku. Biuro czynne we wtorek od 19-20.

3.      W piątek od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.      W piątek od 19.30 możliwość zakupu przez rodziców dzieci I- komunijnych książeczek, różańców oraz innych rzeczy, które mogą się przydać w uroczystości Komunijnej.

5.      Po każdej Mszy św. są do odebrania pamiątki z I Komunii św.

6.      Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały przewodnik. Ziarenko. Polecam też dla dzieci i młodzieży KNC.

7.      Dziś wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej – najlepsze życzenia z modlitwą dla naszych organistów, scholii dzieci i dorosłych i wszystkich osób, które przez muzykę i śpiew pomagają nam się modlić.

8.      Zamontowaliśmy na dachu naszej kaplicy panele fotowoltaiczne – koszt inwestycji ok 35 tys. zł. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunki oraz jest to też jakaś odpowiedź na apel Papieża Franciszka abyśmy wszyscy zadbali o naszą planetę.

9.      Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Jest to także nowy rok kościelny. Zapraszam wszystkich na Roraty o 18.30, a w soboty o 7.30 – w tym roku będą oparte na zgłębienie i poznanie jeszcze bardziej Eucharystii. Kazania będą nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych – więc zapraszam wszystkich.

10.    Od przyszłej niedzieli po Mszach św. także w dni powszednie możliwość nabycia – świec Caritas – duża i mała. Opłatki na stół wigilijny, kalendarze oraz lampiony na Roraty. Zachęcam abyśmy wszyscy przyszli z lampionami – nie tylko dzieci.

11.    Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Alinę Piasną ze Szczytnik. Pogrzeb już się odbył. Zmarła + Bogumiła Remisz z Kamionek – mama pani Małgorzaty Walkowiak, która był wiele lat sołtysem. Pogrzeb w poniedziałek 30 listopada Msza św. o godz. 10.00.  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Ofiary na bieżące potrzeby parafii oraz na budowę kościoła można wpłacać za pomocą szybkiej płatności Paypal oraz Paypal.me
Jest to rozwiązanie wygodne i szybkie zwłaszcza teraz w czasie pandemii. Dodatkowo można przelew zrobić anonimowo.

Możliwość wpłaty za pomocą e-składki pod adresem:

 

 

 

 

 

Dla posiadaczy konta w systemie:
0005707_paypalme-payment-method

 

 

 

 

transmisja ONLINE


Projekt kościoła

2 1 3 4 5 6Budowę można wesprzeć poprzez ofiarę składaną w niedzielę i święta, a także przelewem na konto bankowe naszej parafii: 25 1020 4027 0000 1702 1142 9729

Projekt kościoła

Kliknij TUTAJ: Parafia na Facebooku