Pielgrzymka Kaszuby 2022

PIELGRZYMKA

KASZUBY

12 – 16.09.2022

272365479_644674730112109_4170028436997946364_n

Dzień 1 – wyjazd po Mszy św. godz. 06.00

Gdańsk – spacer po mieście, Długie Pobrzeże, Żuraw, kościół Mariacki, ul. Długi Targ, fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Brama, czas wolny – we własnym zakresie lunch. Rejs statkiem na Westerplatte po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 – po Mszy św. i śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Szymbark– najdłuższa deska świata, dom sybiraka, dom trapera z Ontario, dom do góry nogami, kościółek św. Rafała Kalinowskiego, po czasie wolnym powrót do hotelu na obiad. Popołudniu wyjazd do Gdańska.

Godzina 19.00 (w zależności od terminarzu) udamy się na koncert do Filharmonii Bałtyckiej po koncercie przejazd do hotelu nocleg.

Dzień 3 – po Mszy św. i śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Oliwa – katedra z koncertem. Matemblewo – Sanktuarium MB Brzemiennej. Sopot – Grand Hotel z zewnątrz, plaża, molo, Mońciak, czas wolny, powrót na obiadokolacje, nocleg.

Dzień 4 – po Mszy św. i śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Gdynia – Skwer Kościuszki, do wyboru „Dar Pomorza „lub„ORP Błyskawica”. Wejherowo – Kalwaria, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej, kościół Franciszkanów, Krypty Wejhertów i Przebendowskich, czas wolny na rynku. Powrót na obiadokolacje przy grillu i Kapeli Kaszubskiej, nocleg.

Dzień 5 – po Mszy św. i śniadaniu dalsze zwiedzanie Ziemi Kaszubskiej z przewodnikiem. Będomin – muzeum hymnu narodowego. Nowy Klincz – Fundacja Wspólnoty Burego Misia – zapoznanie się z życiem wspólnoty – zakup ich wyrobów, po czasie wolnym wyjazd w kierunku Kamionek po drodze obiad.

Cena 1150 zł od osoby

W cenie:

  • przejazd autokarem, klimatyzacja, barek, video, wc.
  • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienka
  • wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs stateczkiem
  • przewodnicy miejscowi
  • ubezpieczenie
  • wieczór Kaszubski
  • obiad w drodze powrotnej

Płatne dodatkowo – bilet wstępu do Filharmonii Bałtyckiej około 150 zł.