Perły Radżastanu z miastem nad Gangesem Varanasi

Perły Radżastanu z miastem nad
Gangesem Varanasi

Trasa: Delhi – Udaipur – Pushkar -Jaipur – Agra – Orchha- Khajuraho- Varanasi- Delhi

3 5

4

Dzień 01, Delhi (obiadokolacja)

Odbiór z lotniska i transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie miasta. Przylot do Delhi i transfer do hotelu. Odpoczynek w hotelu. Następnie zaczniemy zwiedzanie od Old Delhi-Starego Delhi oraz przejażdżki szalonymi rikszami po wąskich uliczkach Old Delhi „Chandi Chowk”, gdzie zatrzymamy się na zwiedzanie największego meczetu w Indiach mogącego pomieścić nawet 

25000 wiernych – Jama Masjid oraz na zdjęcie przy okazałym Czerwonym forcie wpisanym na listę UNESCO – The Red Fort. Przejazd do kompleksu świątyń Akshardham będący połączeniem  tradycji i nowoczesności. Następnie przejazd do Bramy Indii-India Gate, gdzie mieści się 42-metrowy łuk triumfalny dla upamiętnienia żołnierzy poległych na I Wojnie Światowej i w Afganistanie. Przejazd przez Dzielnicę Dyplomatyczną i z okien podziwianie Domu Prezydenta, Parlamentu Indii i Budynków Rządowych Sekretariatu. Kolacja, powrót do hotelu na noc. Jeśli starczy czasu świątynia Sikhów oraz Lodhi gardens.

Dzień 02,  Delhi –Udaipur(śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot do Udaipur. Odbiór z lotniska w Udaipur.Transfer do hotelu. Czas wolny, spacer po lokalnym rynku wraz ze zwiedzaniemŚwiątyni Jagdish, gdzie znajduje się wizerunek Wisznu. Popołudniowy rejs po jeziorze Pichola. Kolacja i nocleg w hotelu w Udaipur.

Dzień 03, Udaipur (śniadanie, obiadokolacja)

Rano zwiedzanie Udaipur. Udaipur-miasto z połyskującymi jeziorami i licznymi kanałami to oaza w pustynnym stanie Radżastan. Piękne Jezioro Pichola dodaje uroku temu romantycznemu miastu, często zwanego „Wenecją Wschodu”. Jest to także centrum sztuki, rzemiosła oraz osławionych miniatur.

Zwiedzanie: Pałacu Miejskiego (City Palace). Po południu podziwianie Sahelion ki bari-królewskiej rezydencji dla gości i odwiedzenie muzeum sztuki ludowej Bhartiya Lok Kala Mandir. Nocleg w hotelu w Udaipur.

Dzień 04, Udaipur-Pushkar (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd do świętego miasteczka Pushkar. Zwiedzanie miasta, a przede wszystkim jedynej i wyjątkowej w  Indiach świątyni Brahmy, spacer do  świętego jeziora otoczonego ghatami. Czas wolny. Kolacja i noc w hotelu.

Dzień 05, Pushkar – Jaipur (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd do różowego miasta Jaipur z przerwą na lunch. Zakwaterowanie w hotelu i następnie zwiedzanie świątyni małp Monkey temple położonej malowniczo na wzgórzach. Kolacja oraz noc w hotelu w Jaipur.

Dzień 06, Jaipur (śniadanie, obiadokolacja)

Rano przejazd do  Fortu Amber. Jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w mieście to Bursztynowy Fort, na terenie, którego mieści się sztuczne jezioro i jest jednym z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w mieście. Fort znajduje się na południu miasta Amber słynie z mieszanki architektury hinduskiej i muzułmańskiej, oferuje przejażdżki na słoniach od miasta do pałacu.

Wizyta w  Pałacu Miejskim Maharadży i Obserwatorium astronomicznym, Pałacu wiatrów – Hawa Mahal, grobowców Królewskich Gaitor tombs. Kolacja i noc w hotelu.

Dzień 07, Jaipur –Agra z przystankiem na zwiedzanie Abhaneri oraz Fathepur Sikri (śniadanie, obiadokolacja)

Po śniadaniu przejazd do Agry z przystankiem na zwiedzanie studni schodkowej Abhaneri oraz kompleksu opuszczonego miasta widma Fathepur sikri.Po przyjeździe do Agry zwiedzanie okazałego Agra Fort. Kolacja i noc w hotelu.

Dzień 08,  Orccha (śniadanie, obiadokolacja)

Zwiedzanie Taj Mahal o wschodzie słońca. Po śniadaniu przejazd do Orchha położonym nad rzeką Betwa, które do dziś zachowało klimat wieku XVI. Zwiedzanie wielopoziomowego Pałacu Jahangira jako przykładu architektury Mogołów wraz z Pałacem Królewskim Raja Maha. Nastepnie udamy się na spacer do pobliskich świątyń – Lakszmi temple, Świątyni Ram raja. Zakupy w miasteczku.Kolacja i noc w Orccha.

Dzień 09, Orchca – Khajuraho (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie w hotelu, a po śniadaniu przejazd do Khajuraho.  Zwiedzanie miasta: słynnych hinduistycznych Zachodnich, Wschodnich Świątyń wzniesionych między IX, a XII wpisanuch na listę UNESCO zwanymi również „światyniami Kamasutry”.  Kolacja i noc w hotelu.

Dla chętnych możliwość zobaczenia wieczorem przeglądu tańców indyjskich. 

Dzień 10, Khajuraho-Varanasi (śniadanie, obiadokolacja)

Śniadanie w hotelu, a po śniadaniu podróż samochodem do Varanasi. Varanasi to najświętsze miasto w Indiach położone na zachodnim brzegu j rzeki Ganges. Jest także najstarszym miastem na świecie, miejsce czci, z setkami świątyń. Po drodze zatrzymamy się w Allahabad – miejsce połączenia dwoch rzek Jamuny oraz Gangesu.

Varanasi to miasto, które trudno opisać bez zobaczenia.Wieczorem oglądanie uroczystości „Aarti” nad rzeką Ganges. Kolacja i noc w hotelu w Varanasi. 

Dzień 11,Varanasi/Sarnath – Delhi, lot do Delhi, (śniadanie, obiadokolacja)

Wcześnie rano rejs łódką po rzece Ganges oraz obserwowanie drogi pielgrzymów z Ghaty.Powrót do hotelu na śniadanie.  Odwiedzanie jednej z największej uczelni w Indiach. Później wycieczka do Sarnath, 10km na wschód od Varanasi, która jest jednym z głównych ośrodków buddyzmu w Indiach, gdzie można zwiedzić dziesiątki świątyń różnych wyznań, muzeum archeologiczne oraz podziwiać okazałą stupę buddyjską. Przelot do Delhi. Transfer do hotelu.Kolacja i noc w hotelu.

Dzień 12, Delhi (śniadanie w zależności od godziny wylotu)

Następnego dnia transfer na lotnisko w Delhi. Pożegnanie.

Cena pakietu obejmuje:

– Zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych oraz haveli ze śniadaniem

– obiadokolacje 

–  2 loty krajowe Delhi – Udaipur  oraz Varanasi- Delhi (15 kg bagaż główny, 7 kg bagaż podręczny)

– Transport autokarem AC

– Transfery z/do hoteli i lotnisk 

– Transport do fortu Amber w Jaipur

– Rejs po jeziorze Pichola w Udajpur

– serwis polskiego pilota

– Organizacja wyprawy

– rejs po Gangesie (poranny oraz wieczorny)

– Woda w minibusie

– Podatek

Cena nie obejmuje:

– Biletów lotniczych do i z Indii

– Ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą

– Wizy indyjskiej – ok. 30 USD

– Ewentualnego transportu na lotnisko poza Poznaniem

– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów  oraz napiwki-  150 USD

– Wydatki osobistego charakteru

– Wyżywienie (z wyjątkiem  śniadań oraz obiadokolacji)


Koszt wycieczki (18 pax – 30 pax) –  1370 USD